خدمات برش لیزر و خم کاری انواع ورق فلزی در قزوین شرکت آرکافیدار البرز

آرکافیدار ارائه دهنده خدمات برش لیزر و خم کاری انواع ورق فلزی توسط دستگاه پرس برک در قزوین است. برش لیزر متد جدیدی است که امروزه برای برش اجسام بوسیله لیزر بیشتر در زمینه صنعت از آن  استفاده می‌شود. در ابتدا خم کاری انواع ورق فلزی توسط دستگاه پرس برک توضیح شده و سپس درباره برش لیزر به صورت کامل  بیان شده است.

خمکاری توسط دستگاه پرس برک یکی از روش های مهم در صنعت فرآوری ورق فلز است.این شامل شکل دادن ورق فلز به پروفیل مورد نظر با اعمال نیرو به قطعه کار است.این دستگاه یک دستگاه صنعتی است که برای ایجاد خم‌های دقیق در ورق‌های فلزی به کار می‌رود و از یک مجموعه از قطعات شامل قاب، بالانس، میزهای کاری و قالب‌های خم کاری تشکیل شده است. عملکرد دستگاه به این صورت است که ورق فلزی بر روی میز کاری قرار می‌گیرد و سپس قالب خم کاری به ورق فشار داده می‌شود تا ورق به شکل مطلوب خم شود.

از گاراژ شما گرفته تا کارخانه‌های تولید صنعتی عظیم و همه چیز در این بین، هیچ مکانیک یا کارگر فلزی وجود ندارد که با پرس ترمز آشنا نباشد. تطبیق پذیری، کارایی و کیفیت نتایج، پرس برک را برای هر علاقه مند به فلزکاری ضروری می کند.

 نمونه کارهای خم کاری توسط دستگاه پرس برک

برخی از کاربردهای اصلی این دستگاه عبارتند از:

 1. تولید قطعات خمیده: این دستگاه برای تولید قطعات خمیده مانند قطعات پوششی، قطعات ساختمانی، و قطعات خودروسازی استفاده می‌شود.
 2. تولید قسمت‌های معمولی: دستگاه پرس برک برای تولید قسمت‌های معمولی مانند پلاک‌ها و پروفیل‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. تولید پانل‌های مخصوص: این دستگاه برای تولید پانل‌های مخصوص مورد نیاز در صنایع مانند هواپیما‌سازی و صنایع دریایی استفاده می‌شود.

انواع ورق‌هایی که با استفاده از این دستگاه خم می‌شوند شامل:

 1. ورق‌های فولادی: ورق‌های فولادی با ضخامت‌های مختلف می‌توانند با دستگاه پرس برک به شکل‌های مختلفی خم شوند. این انواع ورق‌ها برای ساخت قطعات خمیده فلزی در صنایع ساختمانی و خودروسازی استفاده می‌شوند.
 2. ورق‌های آلومینیومی: ورق‌های آلومینیومی نیز قابلیت خم کاری با دستگاه پرس برک را دارند. این ورق‌ها به عنوان مواد ساخت قطعات خمیده در صنایع هواپیما سازی و اتومبیل‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3. ورق‌های فولاد ضد زنگ: ورق‌های فولاد ضد زنگ از جمله موادی هستند که می‌توانند با دستگاه پرس برک خم شوند. این انواع ورق‌ها به عنوان قطعات خمیده در صنایع مرتبط با آب و هوا آلودگی کم و مقاومت به خوردگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تکنیک های  مختلف برش لیزری :

برش لیزری کریستالی

برش لیزری کریستالی فرآیندی است که از لیزرهای ساخته شده از nd:YAG (neodymium-doped yttrium aluminium garnet) و nd:YVO (neodymium-doped yttrium ortho-vanadate) استفاده می‌کند. این کریستال‌ها بخشی از رده جامدات هستند و قادرند تا برش‌های لیزری بسیار قدرتمند را انجام دهند. می‌توان هم برای برش فلزات و هم غیر فلزات از آن استفاده کرد.

برش لیزری فایبر

در این متد از موج متوالی لیزرهای فیبری و لیزرهای فیبری پالسی استفاده می شود. اشعه‌ تولیدی با این روش، قدرتمندتر و پایدارتر از روش های دیگر است. از این روش هم برای فلزات و هم غیر فلزات استفاده می شود.

مزایای برش لیزر

عدم آسیب به متریال

برش لیزری به متریال شما آسیب نمیزد زیرا اشعه استفاده شده در دستگاه  برش لیزر فایبر به صورت فیزیکی متریال را لمس نمی‌کند و از طریق حرارت ‌دهی عمل ذوب کردن  سطح را انجام می‌دهد. در واقع همین مسئله موجب می شود تا امکان آسیب به متریال به حداقل رسیده و از هزینه‌های اضافی تعمیر و نگهداری قطعاتی که با سطح در تماس هستند جلوگیری شود.

برش لیزری انرژی کم ‌تری مصرف می‌کند

یکی از برترین مزایای دستگاه برش لیزر بهینه کردن مصرف انرژی است . تمامی صنایع سعی دارند تا علاوه بر بالا بردن دقت و میزان تولید، هزینه‌ها را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند. دستگاه برش لیزری تنها ۱۰ کیلووات برق مصرف می‌کند. این در حالی است که دیگر فرآیندهای برش گاهی حتی بیشتر از ۵۰ کیلووات برق مصرف می‌کنند.

ایمنی برش لیزر

در افزایش تولید بحث ایمنی مبحث مهمی است. همزمان با تلاش برای بالا بردن بازده در صنایع مختلف، به ‌کارگیری روش‌های ایمن و بی‌خطر نیز روز به روز افزایش می‌یابد. برش لیزر یکی از ایمن‌ترین روش‌ها در برش فلزات و غیرفلزات می‌باشد.به علت قرار گرفتن اشعه در یک لایت‌ باکس، برش لیزری نسبت به دیگر فرآیندها امن‌تر است و به همین علت کاربردهای بسیاری در برش متریال‌هایی مانند: فلز ، الماس، پلاستیک، چوب، شیشه و … دارد.

قابلیت برش در سایزهای مختلف

برش لیزری هیچ مشکلی با ایجاد سایزها و ضخامت های مختلف و اشکال پیچیده ندارد.

کاربردهای متنوعی دارد

از برش لیزر در فرآیندهای مختلفی استفاده می شود، همچنین می ‌توان از یک لیزر برای چند کاربرد مختلف نیز استفاده نمود. تحت کنترل بودن خروجی حرارت اشعه و شدت و مدت آن،  این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان برش‌های مختلفی را بر روی متریال‌های گوناگون انجام داد. علاوه بر این می‌توان از برش لیزری برای بسیاری از فرآیندهای لیزری مشابه مانند حکاکی لیزری، نشانه‌گذاری لیزری و حفاری لیزری استفاده نمود.

از مزایای دیگر برش لیزری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش هزینه ها

سرعت بسیار بالا

کاهش ضایعات فلز

کاهش خطرات و صدمه در برشکاری

دقیق ترین شیوه ی برش با درصد خطای بسیار کم

مزایای برش لیزر در قزوین شرکت آرکافیدار

 • کیفیت برش بالا

شاید بتوان گفت مهمترین مبحث در برش، کیفیت آن است. با لیزر آرکافیدا دقیق ترین برش را بدون آسیب به متریال اصلی در اختیار داشته باشید.

 • سرعت تحویل سفارشات

با توجه به اهمیت زمان در عصر جدید، نسبت به وقت مشتریان عزیز بسیار متعهد هستیم. سعی خواهیم کرد در کوتاهترین زمان ممکن سفارشات را آماده و تحویل دهیم.

 • ماشین آلات بروز و قدرتمند

در این مرکز از بروزترین ماشین آلات و آخرین متدهای روز دنیا استفاده می شود.

 • سابقه طولانی در زمینه خدمات برش لیزر

تجربه در کنار کارایی و تکنولوژی برتر، لیزر آرکافیدا را به برندی نام آشنا در زمینه برش لیزری در استان قزوین تبدیل کرده است.

 • خدمات گسترده

خدمات ما در کلیه زمینه ها و متریال ها قابل ارائه می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.۰۹۱۲۶۸۲۷۳۰۲۰۹۱۲۱۳۴۳۱۵۵