عملکرد دستگاه برش لیزر فلزات چگونه است؟

در واقع دستگاه برش لیزر فلزات به کمک یک کامپیوتر کنترل می شود. عملکرد این دستگاه کامپیوتری دقیق به این صورت است که هر طراحی می تواند با طراحی طرح مورد نظر خود روی یک نرم افزار گرافیکی و ارسال آن به این دستگاه طرح مورد نظر خود را روی هر جسمی برش دهد یا حکاکی کند. ویژگی این دستگاه این است که تنها با فشار دادن یک دکمه می توان به صورت اتوماتیک طرح مورد نظر خود را برش دهید.

عملکرد دستگاه برش لیزر فلزات به این صورت است که وقتی طرحی را به آن ارسال می کنید دستگاه با بهره گیری از اشعه لیزر متمرکز و محدود شده ای که بسیار باریک است روی متریال مورد نظر شما شروع به برش و یا حکاکی می کند. از آنجایی که روش های طراحی این دستگاه بسیار متفاوت است سبب شد که برش لیزر فلزات بسیار پرکاربرد باشد. علاوه بر این از آنجایی که این دستگاه در زمینه تولید بسیار مقرون به صرفه و همچنین سریع است لذا کاربرد ﺁن بسیار زیاد شده است. سرعت این دستگاه بسیار زیاد است به گونه ای که با ارسال طرح خود به این دستگاه می توانید در کوتاه ترین و سریع ترین زمان ممکن و فقط در عرض چند دقیقه نمونه کار خود را تحویل بگیرید.

از مهم ترین مزایای برش لیزر فلزات این است که به تولیدکنندگان این امکان را می دهد انواع طرح های مورد نظر خود را روی انواع فلزات با سرعت بالاو دقت0.05 میلیمتر پیاده کنند.

مزایای برش لیزر فلزات نسبت به روش های سنتی

همان طور که اشاره نمودیم مزایای بسیار زیاد برش لیزری نسبت به برش های سنتی سبب شد که این دستگاه جایگزین روش سنتی در اکثر صنایع شود. از جمله مزایای برش لیزر فلزات عبارتند از:

از مزایای برش لیزر فلزات این است که در این روش دیگر نیازی به ماشین کاری مجدد پس از برش نیست.

پس از انجام برش لیزری دیگر پلیسه و چین و چروک و خط و خشی و سوختگی روی سطح فلزات ایجاد نمی شود.

دستگاه های لیزری برای برش فلزات از سرعت بسیار بالاتری نسبت به روش های سنتی برخوردار هستند.

لازم به ذکر است بدانید برش دستگاه های لیزری به صورت کانونی است از این رو قطعات فلزی که برش داده می شوند دارای تغییر دمای نامحسوسی قبل و بعد برش هستند. این ویژگی و مزیت کمک می کند که خواص فیزیکی و مکانیکی فلزات حفظ شود.

از دیگر مزایای برش لیزری فلزات نسبت به روش های سنتی این است که بین فلز مورد نظر و دستگاه هیچگونه تماسی برقرار نمی شود.

از آنجایی که دستگاه برش لیزری یک دستگاه کامپیوتری است لذا می تواند به کمک انواع نرم افزارها و ابزارها مثل اتوکد به ﺁسانی انواع طرح ها را روی فلزات پیاده کرد.

و همچنین از مزیت دیگری که در برش لیزر فلزات می توان عنوان کرد: در زمان برش دادن فلزات با این دستگاه به هیچ وجه هیچگونه فشار فیزیکی روی فلزات وارد نمی شود لذا لبه های فلزات دچار له شدگی و چین و چروک نمی شود.

 دقت این دستگاه بر اساس ضخامت فلزات می باشد، یعنی با توجه به ضخامت فلزات، متفاوت است.

آرکا فیدار ارائه دهنده ی خدمات انواع برش با کیفیت بالا