امروزه بکارگیری ماشین آلات مدرن در پروسه قطعات صنعتی به جهت افزایش کیفیت و کاهش زمان تولید، امری اجتناب ناپذیر می باشد.

یکی از اولین پروسه های تولید قطعات صنعتی، برش و سوراخکاری ورق های مختلف می باشد که با استفاده از روش های متداول و نسبتا قدیمی به وسیله برش مکانیکی از طریق قیچی یا پرس صورت می گیرد. لذا روشهای نوینی همچون   برش لیزر، برش پلاسما ، برش هواگازجهت سرعت بخشیدن به این امر و کاهش هزینه تمام شده و ضایعات ناشی از تولید، به مرور زمان جایگزین روشهای قدیمی گردیده است.

برش لیزر فناوری بسار جدیدی است که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استفاده می‌شود؛ و نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده می‌شود. برش لیزری توسط استعمال اشعه لیزر از یک خروجی قوی لیزر روی اجسامی که می‌خواهند بریده شوند انجام می‌شود. قسمتی از جسم مورد نظر که بریده می‌شود یا آب می‌شود یا می‌سوزد یا تصعید می‌شود و توسط فشار گاز از روی جسم پاک می‌شود. و سر انجام سطح بریده شده با کیفیت خیلی عالی ایجاد می‌شود.لیزر صنعتی در صنایع مختلفی مانند صنایع نظامی، ساختمانی، هوافضا، پزشکی، آزمایشگاهی و پژوهشی، ارتباطاتی، فیزیک، شیمی و … کاربرد دارد.

برش پلاسما  از قوس الکتریکی متمرکزی استفاده می‌شود که قطعه کار در اثر پلاسما جت با دمای بالا برش داده می‌شود. تمامی فلزات و آلیازهای هادی مانند فولاد کربنی، فولاد آلیاژی، آلومینیوم ، مس و سایر توسط این فرآیند پیشرفته قابل برشکاری می‌باشند. در این فرایند با استفاده از یونیزه شدن گاز و جت یون‌های آن که از یک اوریفیس بسیار نازک با سرعت زیاد پرتاب می‌شوند می‌توان قطعات را برش داد. از برخورد این یون‌ها با قطعه کار تولید گرمای بسیار زیادی می‌کند که باعث ذوب شدن  محل برخورد می‌شود و چون این یون‌ها دارای سرعت زیادی هستند به‌طور خودکار مذاب از سطح جدا می‌شود.

شرکت آرکا فیدار البرز با تکیه بر روش های نوین و دانش فنی گروهی متخصص و مجرب و با در اختیار داشتن تجهیزاتی کامل و بی نقص(دستگاه برش لیزر(تا ضخامت 12 میلیمتر)و دستگاه برش پلاسمای آمریکایی (تا ضخامت 15 میلیمتر) و خم کاری انواع ورق فلزی توسط دستگاه پرس برک (به طول سه متر ) و نقشه کشی و مهندسی معکوس انواع قطعات توسط پرسنل مجرب و آموزش دیده آماده ارائه کامل خدمات صنعتی، مشارکت در پروژه های ساخت قطعات و مجموعه های مختلف می باشد.